AGILITY

Agility je šport vhodný pre každého psíka.

Jediná podmienka je dobrý zdravotný stav.

Tréningy u nás prebiehajú v skupinke po cca 3 psy (so svojim majiteľom) a každý trénuje pod dozorom skúseného trénera. Tréning je vždy individuálne prispôsobený.

Šteniatka sa venujú príprave na agility (motivácia, hry, balančné a posilovacie triky), začiatočníci postupujú krok za krokom od spoznávania prekážok, cez jednoduché sekvencie, kde sa učia nie len samotné prekážky, ale hlavne spolupracovať s majiteľom. Skupinka pokročilých ďalej cibrí svoju presnosť, rýchlosť a pripravujú sa na preteky.

Neustále sledujeme novinky a našich obľúbených trénerov, vzdelávame sa na seminároch a mimo sezóny aj online. 

Začiatočnícke kurzy otvárame cca 2-3x do roka v závislosti od kapacity tréningov.

Samozrejmosťou u nás je aj online podpora, komunikujeme spolu v uzavretej FB skupine a tréner je pripravený kedykoľvek poradiť, zhodnotiť domáci tréning, či inšpirovať ďo ďalšej práce.
Vítame, ak majiteľ pracuje so psíkom aj mimo tréningov doma, alebo počas venčenia. Zo skúseností vieme, že vďaka domácej príprave to ide na parkúre počas tréningov oveľa ľahšie a rýchlejšie.

Na tréningy sa prihlasuje cez rezervačný systém https://psa.agilitytreninky.cz/

Tréningy mimo uvedeného rozpisu len po osobnej dohode s trénerom.

 

ŠPORTOVÁ PRÍPRAVA

Zdravie a bezpečnosť psov je pre nás základ.

Poctivá rozcvička, zahriatie pred behom, starostlivosť po tréningu či pretekoch a v neposlednom rade aj udržiavanie kondície mimo sezóny, je najlepší spôsob prevencie zranení. Len zdravý psík sa môže tešiť zo športu a pohodového života dlhé roky a my spolu s ním.

Športová príprava zahŕňa dogfitness, posilovacie a balančné triky, ktoré nie sú náročné na priestor a vybavenie. V neposlednom rade kondičke a dobrému zdraviu prospievajú aj vychádzky.

So všetkým vám radi poradíme.

 

Triky nepatria len do cirkusu.

Učiť triky je ten najzábavnejší spôsob práce so psom. Vďaka jednoduchým trikom viete dať základ akémukoľvek športu, pre ktorý sa neskôr rozhodnete. Triky nie su len zábavné, ale posilujú fyzičku a aj hlavičku našich psíkov. Cez triky sa učí, ako sa učiť a prehlbuje sa vzťah majiteľa a psa.

Využívame princípy pozitívneho posilňovania, tzv. kliker tréning s ktorým veľmi radi poradíme.

Neustále sa v tomto smere vzdelávame, aby sme našim psíkom viac rozumeli a  mali zo spolupráce obaja čo najväčšiu radosť. Milujeme pohľad na šťastných psov kedykoľvek pripravených do akcie.

Ak vám chýbajú nápady, aké triky učiť, pridajte sa do komunity trikujúcich psíkov - DogTricks Challenges
Z pohodlia domova viete zložiť aj trikové skúšky.

 

©2020 by www.psakademia.sk. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now